top of page

 

מדריך מדויק לחתונה בקפריסין

מתוך אתר "חופש" עם כל הזכויות.
 

ינואר 2016

 

כתב לנו א. (הפרטים שמורים במערכת):

 

החלטנו לשתף אתכם בכדי שגם לאחרים יהיה מושג על המחכה להם. נקדים ונאמר שלפני שאנחנו ביצענו את הצעד שלנו, קראנו את החוויות של האחרים וזה מאד עזר - תודה לכם.

 

בארץ

הוצאנו תמציות מרשם אוכלוסין של שנינו במשרד הפנים.

תירגמנו את המסמכים לבד באמצעות ההצעה שמצאנו באתר הזה (למלא כמו תוכי את מה שרלוונטי ומודגש). לקחנו לנוטריון אשר גבה לפי כמות מילים וכרך את שני התירגומים יחדיו - סה"כ שילמנו 102 ש"ח.לקחנו לבימ"ש השלום, המזכירות החתימו באפוסטיל פעם אחת - סה"כ 35 ש"ח.
 

נסיעה

בעולם הדיגיטלי המהיר לא צריך היום מתווכים שקוטפים קופונים, הזמנו באתר אל-על (UP) טיסה ללרנקה לנו ולשני הילדים (אנחנו זוג + 2 שהתעצל להתחתן, עכשיו כשהילדים גדלו קצת עשינו זאת) - סה"כ $360 (לפי מועדון המתמיד במקום $490).
 

הסתכלנו במפת לרנקה ומצאנו את עיריית לרנקה, באתר booking.com מצאנו דירת 3 חדרים מקסימה במרחק 3 דקות הליכה (רח' אתנון מול הים) והזמנו - סה"כ 180 יורו לשלוש לילות (ארבע ימים). קיבלתי מייל מאלכס בעל הדירה (יש לו 7 כאלה בבניין) עם מס' הנייד שלו, שוחחתי איתו בוואטסאפ וסגרנו כל מיני פרטים קטנים, שלח מונית שתחכה לנו.
 

שלחנו מייל ל- civilmarriage@larnaka.com‏ לאנדרי ציוני המקסימה ממחלקת Civil Marriage ותיאמנו איתה מסמכים יום ושעה.
 

ביטוח מורחב לכל המשפחה 90 ש"ח.
 

החתונה בלרנקה

טיסה של 45 דקות, נחתנו ב-07:50 בבוקר. המונית של אלכס חיכתה, לקח אותנו לדירה (15 יורו).

אלכס מהדירה, שידע את הלו"ז הקצר שלנו (צריכים להיות עד 09:00 בעירייה), חיכה לנו בדירה לצ'ק אין מוקדם. הלכנו 3 דקות ברגל על רחוב אתנון עד KFC, ומשם פנינו ימינה 40 מטר עד הבניין הצהוב עליו השלט ביוונית ואנגלית Civil Marriage. בפנים היו אנדרי וחברותיה.
 

הצגנו את המסמכים שלנו שכללו את התירגומים ודרכונים, מילאנו טופס פרטים אישיים והבנות בדקו את הכל, העלו למחשב והדפיסו פלט שהיה סיכום כל הפרטים שלנו.
 

אימתנו אותו ושילמנו 320.55 יורו על: התעודה המקורית (281.90 יורו), העתק נוסף (13.65 יורו) ואפוסטיל (20 יורו למקור ו-5 יורו להעתק), והמתנו - היו שם עוד זוגות - חלקם מישראל.

הטקס היה קצר, מול קצין הנישואין (נדרים, ענידת טבעות, תמונות, חיבוקים ונשיקות).

חזרנו באחת בצהרים וקיבלנו את התעודות מוחתמות באפוסטיל של בית משפט ניקוסיה.
 

החופשה בלרנקה

עיר מקסימה, אנשים מקסימים, מזג אוויר היה טוב (אע"פ שהיה ינואר), הרבה מסעדות. טיילנו הרבה ברגל, יש על החוף מבצר חמוד עם שחפים מסביב.
 

משרד הפנים בארץ

כשחזרנו מילאנו טופס שינוי מצב אישי, תעודת הנישואין המקורית + תעודות זהות + דרכונים, שתי דקות מול הפקידה וזהו - אנחנו נשואים.

 

סה"כ חופשת חתונה משפחתית מקסימה, עניינית וזולה :)

 

בהצלחה ומזל טוב

 

 

פברואר 2016

כתב לנו א. (הפרטים שמורים במערכת):
 

תודה רבה לכל הכותבים ולאתר חופש.

גם אנחנו נסענו להתחתן בקפריסין (ינואר 2016) ואחרי שקראנו את כל מה שכתוב כאן ועוד כמה כתבות על טיולים באי החלטנו שאנחנו עושים את זה בניקוסיה, כי מה יש לעשות בחורף בעיר חוף.

אז להתחתן בניקוסיה זה פשוט כמו בכל מקום אחר ועולה אותו הדבר.

שלחנו מייל לעירייה וקבענו תאריך civilmarriages@nicosiamunicipality.org.cy‏ נחתנו בשדה, אספנו רכב מההשכרה, ואחרי 45 דקות נסיעה הגענו לחניון שליד העירייה שם שמרו לנו מקום. אחרי כשעה סיימנו את תהליך החתונה, חצינו את הכביש לעיר העתיקה ואכלנו ארוחת בוקר. אחר כך נסענו למשרד המשפטים בשביל האפוסטיל. זה לקח עוד כ-30 דקות כולל הנסיעות. בשביל האפוסטיל צריך לקנות בולים בדואר שממוקם ממש ליד העירייה. אל תסעו למשרד המשפטים בלי. כל עותק דורש בול של 5 יורו.

 

אנחנו ממש ממליצים על ניקוסיה. העיר העתיקה מאוד יפה ושוקקת. בתי קפה, מסעדות, פאבים, חנויות - כמו כל בירה אירופאית (רק בקטן יותר). מומלץ גם לעבור לצד הטורקי, יש מעבר (שדורש דרכון, בלי חתימה) במרכז העיר העתיקה וזה יותר פשוט מלהיכנס לרחבת הכותל.
 

אנחנו נסענו בשישי וחזרנו במוצ"ש. בזמן הזה הספקנו לראות את ניקוסיה, לעשות טיול בהרים ובכפרים ואפילו לראות שלג. מאוד נהננו - מומלץ בחום :)

bottom of page